Haber

Hong Kong Finans Piyasası Tavşan Yılı’nda Büyük Atlama Yapmaya Hazır

Çin’in güneyindeki Hong Kong’da bulunan Hong Kong Exchanges and Clearing Ltd. Sti (HKEX) meydanı, 31 Temmuz 2021. (Fotoğraf: Wu Xiaochu/Xinhua)

Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi (HKSAR) hükümetinin Maliye Bakanı Paul Chan, anakara Çin ile Hong Kong arasındaki insan, lojistik ve sermaye akışlarının daha aktif hale gelmesiyle ve HKSAR hükümetinin ivmeyi güçlendirmeye çalıştığını söyledi. finans departmanı ile ülkenin dayanak noktası olan altın ve gümüş şubesinde büyük başarılara imza atacağına inandığını söyledi.

HONG KONG, 27 Ocak (Xinhua) — Hong Kong Exchanges and Clearing Ltd. Ltd. (HKEX), 2020 Yılının ilk işlem günü münasebetiyle Perşembe günü 2020’den bu yana ilk kez canlı bir açılış töreni düzenledi. Tavşan.

Hong Kong’da Perşembe günü hisse senetleri ve altın değer kazanırken, gösterge niteliğindeki Hang Seng Endeksi 341,72 puan artışla 22.386,37 puandan açıldı. 18.088 Hong Kong dolarına ulaştı.

Hong Kong’un altın borsası işletme organı olan Çin Altın ve Gümüş Borsası Birliği de Perşembe günü canlı bir açılış töreni düzenledi.

Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi (HKSAR) hükümetinin İcra Sekreteri Chan Kwok-ki, törende yaptığı konuşmada, Hong Kong’un uluslararası finans merkezi statüsünün çok sağlam ve parlak bir geleceğe sahip olduğunu söyledi.

Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi (HKSAR) hükümeti Maliye Bakanı Paul Chan, HKEX’in açılışında yaptığı konuşmada, geçen yıl küresel piyasalarda yaşanan dalgalanmalara rağmen Hong Kong’un finans piyasalarının büyük bir direnç gösterdiğini ve sistematik ve istikrarlı bir biçim. Chan, Hong Kong borsasının Tavşan Yılı’nda yeni bir seviyeye sıçrayacağına inandığını söyledi.

HKEX İcra Kurulu Başkanı (CEO) Nicolas Aguzin, Hong Kong’un İlk Halka Arz (IPO) piyasasının geçen yılın ikinci yarısında toparlandığını ve bu yılın başından bu yana borsada 10 yeni hissenin işlem görmeye başladığını söyledi. Ayrıca halka arz edilmeyi bekleyen 100’e yakın yeni hisse var.

Aguzin, HKEX’in Çin sermayesinin küreselleşmesine yardımcı olmaya, Çin’deki uluslararası yatırımcılara fırsatlar sağlamaya ve Hong Kong pazarının çekiciliğini, canlılığını ve çeşitliliğini artırmanın yollarını bulmaya devam edeceğini belirtti.

Hong Kong’un Hang Seng Endeksi Perşembe günü 522.13 puan veya yüzde 2.37 artışla 22.566.78 puanda kapandı. (1 ABD Doları=7,83 Hong Kong Doları)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu