Haber

Nurdağı’nda depremden etkilenen çiftçilere ekipman desteği verildi

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve Vodafone iş birliğiyle Akıllı Basınçlı Sulama Sistemi Projesi kapsamında depremden etkilenen çiftçilere ekipman dağıtımı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Nurdağı’nda 100 dönümden az tarım arazisi bulunan depremden etkilenen tüm çiftçilerin kullanımına yönelik kurulan akıllı basınçlı sulama sistemi, akıllı sulama şalteri ve nem ölçer sensörünün ekipmanları, , dağıtıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, işi uzmanlarına vermekten gurur duyduklarını belirterek, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

“Türkiye Yüzyılı”nın başladığını belirten Şahin, “Bu yüzyıl çok değerli. Bugün bu projeleri burada hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 7 ay önce canımızı enkazın altından kazıyorduk. Bugün bunları anlatabilen yoldaşlarımıza teşekkür ederiz. Siz çiftçilerimiz bizim gururumuzsunuz. Allah’ın izniyle.” “‘nin izniyle Nurdağı ilçemizde en kısa sürede yeşil ekonomi kuracağız. Suyu ve toprağı yönetenler dünyayı yönetecek. Bunu bu kentte başaracağız. Deprem bölgesindeki iyileşmeyi yeni bir projeyle sağlayacağız. yeşil ekonomi.” dedi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, kentin önemli bir projesi için Nurdağı’nda olduklarını belirterek, “Nurdağı ve İslahiye bizim için önemli tarım bölgeleri. Çünkü hem biber açısından hem üzüm hem de moringa önemli ürünlerden biri. Yemeğin öneminin giderek daha iyi anlaşıldığı bir yer.” “Bir süreçten geçiyoruz. Pandemi dönemi bu süreçte çok etkili oldu. Hayat gıdayla devam ediyor ve bunun en önemli unsuru da tarım. Çok şükür imkanlarımız var.” değerlendirmesini yaptı.

Dağıtım törenine Nurdağı Belediye Başkanı Yakup Bahar, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan, Gaziantep Ziraat Odası Birlik Başkanı ve Şehitkamil Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit, Nurdağı Ziraat Odası Başkanı Kemal Belpınar, GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa katıldı. Sarıbıyık ve çiftçiler katıldı.

salipazarihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu