Haber

AK Partili Canbey’den CHP’ye ‘vizyon’ eleştirisi

ANKARA (İGFA) –AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İkinci Yüzyıl Toplantısına Çağrısı”nı eleştirdi.

CHP’nin millet değerlerinden uzak olduğunu bir kez daha gösterdiğini savunan Canbey, “CHP’nin çareyi yurt dışında aradığını da gördük. İthal danışmanlar bulma ihtiyacı hissettiniz mi?” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin benzer senaryoları daha önce de gördüğünü hatırlatan Canbey, bu konuda çok acı bedeller ödendiğini ancak CHP’nin bu durumdan ders almadığını iddia etti.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in Kılıçdaroğlu’nun danışmanı ABD’li iktisatçı Jeremy Rifkin’in yerli ve milli olduğu yönündeki açıklamasını hatırlatan Canbey, “Ülkeyi güya kurtaracak olan danışman kalkıp toplantıya gelmeye tenezzül bile etmedi. ileri gelenler şaka olsun diye bu adama ‘yerli ve milli’ dediler.ABD’li bir siyasetçi Gürsel Tekin’e ‘yerli ve milli’ dese hangi ülke için çalışacağını kastetmiş gibi olur? Vizyon olarak millet, siyasi tükenmişlik, CHP’nin ‘Türkiye’deki kadrosuzluğun ve acizliğin resmi’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu