Haber

Bitlis’te STK’lerden “Aileni koru, ifsada dur de” açıklaması

Bitlis Medeniyet ve Eğitime Dayanak Platformları ile Türkiye Aile Meclisi üyeleri “Aileni koru, ifsada dur de” temasıyla basın açıklaması yaptı.

Ulu Cami girişinde düzenlenen açıklama, Diyanet-Sen Bitlis Şube Lideri Behzat Durak’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Burada toplananlar ismine açıklamayı okuyan Bitlis Medeniyet Platformu Periyot Sözcüsü Cengiz Şahin, aileye, gençliğe, çocuklara, jenerasyona ve birçok kıymete yapılan her türlü bozguncu ve sapkın ataklara karşı olduklarını söyledi.

Gençlerin ahlakını bozmak, ailenin dini ve klâsik yapısını tahrip etmek için çalışan bozuk zihniyetli güruha karşı dimdik ayakta olduklarını göstermek için toplandıklarını belirten Şahin, şunları kaydetti:

“Dünyayı istedikleri üzere yönetmek için her türlü ifsadı ve sapkınlığı yaymaya çalışan global birtakım karanlık güçlerin ve aramızdaki uzantılarının açtığı hayasız bir taarruzla karşı karşıya olduğumuzun şuurundayız. İnsanlık düşmanı bu bir avuç kapitalist sermaye sahipleri, aile yapımızı, ahlakımızı, kıymetlerimizi ve kuşağımızı tahrip etmek için ne tıp hücum yaptığını ve emellerine kavuşmak için birtakım dernek ve örgütlenmelere milyon dolarla finansman sağladıklarını biliyoruz.”

Açıklama, müftü yardımcısı Abdullah Temizkan’ın dua etmesiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu